Pergolamarkise JM-P60
Nyd uderummet uanset om vejret byder på sol, regn eller blæst. Vores pergolamarkise JM-P60 har en 100% vandtæt dug, vindstabile stolper og en indbygget tagrende og nedløb, så man kan nyde uderummet i alt slags vejr.
Fleksibelt uderum
Med JM-P60 får man et yderst fleksibelt uderum, hvor både tag og eventuelle sider, i form af vindstabile screens, kan køres frem eller tilbage efter behov. Siderne kører i en fast sideskinne integreret i de to frontsøjler eller mellem frontsøjle og mur.
De faste stolper i markisens yderpunkter gør pergola markisen yderst vindstabil og betyder samtidig, at den kan udføres med et stort udfald.
Beskyttelse mod sol og regn
JM-P60 er lavet til at skærme for både sol og regn. Regnvandet bliver guidet væk fra dugen via et dræningsnet over tagrenden, og derefter videre ned gennem søjlen og ud gennem et udløb.